Menüü

Saku Õlletehas pruulis kolm hooajalist õlut ja Jõulumõdu

Saku Õlletehase tootevalik täienes talveperioodiks nelja eriilmelise maitsega, mis sobituvad hästi just pühadeperioodi pidulaua toitudega.

Traditsiooniliselt lisandus Saku tootevalikusse hele Saku Originaal Pühadepruul, mida ilmestavad meeldiv aroom ja kergelt magus maitse. "Aroomi annavad õllele linnased oma loomupärase leivasusega ning magusama maitsenoodi annavad karamelliseeritud linnased," kirjeldas Saku Õlletehase peaõllemeister Tarmo Tappo. "Pühadepruul sobib maitsepaleti värskendajana eriti hästi just vürtsiste toitude saateks."

Saku Õlletehase teine hooajaline jook on vürtsine Saku Jõulumõdu - selle aroomis seguneb Tarmo Tappo sõnul magus mesi pärmi ja vürtside kompotiga, mis pühadelaual sobitub kõige paremini ahjus valminud seapraega, millele on lisatud magusust andvaid erinevaid kuivatatud puuvilju.

"Ka Eesti kõige vanem järjepidevalt tootmises olev õlu Saku Tume sai tänavuseks pühadeperioodiks endale noorema venna Saku Mandlimaitselise Tumeda näol, kus maitseelamusi loob röstitud linnaste ja kuivatatud puuviljade segu, mida täiendavad jõulist magusvürtsist tunnet loovad mandlid," lausus Saku peaõllemeister. Parim toidukaaslane Mandlimaitselisele Tumedale on pikalt küpsetatud ja tugevalt maitsestatud liha.

Igatalvist äratundmisrõõmu pakub hooajaliste õllede seas ka Saku Pühadeporter, mille täidlane ja robustne maitse täiendab kõige paremini veise- ja loomaliharoogasid. Lisaks on Pühadeporter alati sobivaks kaaslaseks šokolaadimaitselistele magustoitudele.

Kõik Saku hooajaõlled on villitud 0,5l klaaspudelisse.