Saku Õlletehase 2021. aasta auditeeritud müügikäive ulatus 69,35 miljoni ning puhaskasum 8,1 miljoni euroni – tegu on ettevõtte viimaste aastate tugevaima tulemusega¬, mida tõukasid tagant nii kodumaine jaeturg kui ka tuntav ekspordikasv.
Võrreldes 2020. aastaga kasvatas Saku Õlletehas müügikäivet 6,7 protsenti ja puhaskasumit 19 protsenti.
"Nii müügikäibe kui kasumi lõikes oli möödunud 2021. aasta Saku Õlletehasele viimase seitsme aasta tugevaim ning olime aasta kokkuvõttes kodumaisel joogiturul liidrid nii õlle kui siidri kategoorias," lausus Saku Õlletehase juhatuse liige Jaan Härms. "Eesti kodumaine õlleturg kasvas jaekaubanduses ligi kuus protsenti, millesse panustasid nii üle aastate nähtud soe ja pikk suvi kui ka jätkuvalt kahanenud ostud Läti piirilt."
Teine oluline tegur, mis Saku Õlletehase tulemustesse positiivselt panustas, oli kasvanud koduturu kõrval eksport. "Meie kogu ekspordikäibe kasv oli viis protsenti ja ekspordiks müüdud jookide kogus kasvas 13 protsenti. Sealjuures Saku Õlletehase enda brändide ekspordikäive kasvas aastaga 2,5 korda," sõnas Jaan Härms.
Samas oli Saku Õlletehase juhatuse liikme sõnul mullu ka mitmeid väljakutseid, alates aasta jooksul kehtinud erinevatest COVID-19 piirangutest ja nende mõjust toitlustus- ja meelelahutussektorile kuni mullistusteni tarneahelates ja sisendhindade kasvuni.
"Nii nagu kogu ühiskond ja majandus tervikuna, pidime ka meie mullu juba teist aastat järjest arvestama kiirestimuutuvate oludega ja oma tegevust vastavalt sellele kohandama," rääkis Jaan Härms. "Ning kohanduma peame loomulikult ka tänavu – ennekõike jätkuva üldise hinnasurve näol, millele kohe aasta alguses lisandusid Venemaa agressioonist tingitud väljakutsed tarneahelates."
Saku Õlletehase juhatuse liige tõi mullusest märgilisena välja veel ka asjaolu, et Carlsbergi kontserni liikmena juba viimased pea kümmekond aastat kestlikku arengut väärtustav joogitööstus pälvis 2021. aastal Eesti Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi poolt vastutustundliku ettevõtte kuldmärgise. Sealjuures oli Saku Õlletehas mullu ainuke kuldmärgise pälvinud Eesti toidutööstuse ettevõte.
Saku Õlletehase 2021. aasta investeeringute maht oli ligikaudu 3,7 miljonit eurot (võrreldes 2,5 miljoniga 2020). Suuremad investeeringud tehti tootmisseadmetesse ja müügitegevust toetavasse põhivarasse – vastavalt ligikaudu 2 ja 0,5 miljonit eurot.
Saku Õlletehase keskmine töötajate arv oli 2021. aastal 292. Ettevõtte tööjõukulud kasvasid 2021. aastal võrreldes aasta varasema ligikaudu seitse protsenti ning ulatusid 10 miljoni euroni.