Menüü

Saku Õlletehase tugevat tulemust vedasid mullu jaemüük ja eksport

Saku Õlletehas müüs eelmisel aastal üle 124 miljoni liitri jooke ning kasvatas müügikäivet ligi 68 miljoni euroni, enim mõjutasid aastat pea kümnendiku kasvanud kodumaine jaeturg ning Saku brändide mitmekordne ekspordikasv.

"Möödunud 2021. aastat iseloomustas üheltpoolt tugev sisemaine nõudlus, seda eriti ülimalt soojaks kujunenud suvisel kõrghooajal," rääkis Saku Õlletehase juhatuse liige Jaan Härms. "Teisalt ei saa mööda vaadata terve aasta moel või teisel kehtinud piirangutest, mis mõjutasid negatiivselt kohalikke toitlustus- ja meelelahutusasutusi."

Eesti kodumaise õlleturu maht jaekaubanduses kasvas eelmisel aastal üheksa protsenti, samas toitlustus- ja meelelahutus ehk horeca-sektoris langes aasta varasemaga võrreldes üle seitsme protsendi. 

Saku Õlletehase müüdud jookide kogus kasvas eelmisel aastal 9,3 protsenti 124,4 miljoni liitrini ning seda toetas kodumaise nõudluse kõrval ka ekspordikasv – kogueksport suurenes üle viie protsendi.

"Meie enda ehk Saku brändide eksporti kasvatasime koguni 2,5 korda. Seda ennekõike tänu Venemaa turule, kus laiendasime mullu oma sortimenti viie Saku õlleni, mis olid saadaval enam kui 10 200 kaupluses üle kogu riigi," lausus Jaan Härms. 

Saku Õlletehase eelmise aasta auditeerimata käive kasvas nelja miljoni euro võrra ehk 6,2 protsenti ning ulatus 67,9 miljoni euroni. 

"Kõrvuti heade kasvunäitajatega nii müüdud jookide kui ka käibe osas olid 2021. aastat ilmestavaks märksõnadeks toimetulek koroonapandeemiaga, väljakutsed tarneahelates ning ka üleüldine sisendhindade tõus, millest johtuvalt tõstsime läinud sügisel ka oma jookide hindu," märkis Saku Õlletehase juhatuse liige. 

Saku Õlletehas kuulub globaalsesse Carlsberg Gruppi ning ettevõttes töötas 2021. aastal keskmiselt ligikaudu 300 inimest. Saku Õlletehast pärjati mullu ainsa Eesti toidutööstusena vastutustundliku ettevõtluse kuldmärgisega. Carlsberg Grupi kestlikkuse programmi Together Towards Zero raames on ka Saku Õlletehas võtnud endale eesmärgi saavutada aastaks 2030 tootmises süsinikheitmete (CO2) nulltase.