Menüü

Saku Õlletehas sai pärjatud „Riigikaitsjate toetaja“ hõbetasemega

Vabariigi presidendi Alar Karise, kaitseminister Hanno Pevkuri, kaitseväe juhataja kindral Martin Heremi ja Kaitseliidu ülema kindralmajor Ilmar Tamme osavõtul tunnustati 18. juunil Lillepaviljonis 351 riigikaitsjate toetajat, Eesti ettevõtteid ja organisatsioone. Saku Õlletehas sai pärjatud „Riigikaitsjate toetaja“ hõbetasemega.

Sel aastal teistkordselt välja antavale „Riigikaitsjate toetaja“ tunnustuse konkursil hinnati ligi 400 ettevõtet ja nende panust Eesti riigikaitsesse. Pronkstaseme tunnustuse pälvisid ettevõtted, kes säilitavad oma reservväelaste palga. Hõbe-, kuld- ja eritunnustuse pälvisid ettevõtted, kes lisaks palga säilitamisele on pakkunud muid hüvesid või soodustusi reservväelastele. Saku Õlletehast tunnustati „Riigikaitsjate toetaja“ hõbetasemega.

Saku Õlletehase personalijuhi Gea Libliku sõnul on õlletehas läbi aastate väärtustanud Eesti riigi kaitsjate panust ning võimaldanud oma töötajatel muretu südamega osaleda õppekogunemistel, tasudes makstava toetuse ja palga vahe ning andes jooksvad tööülesanded sel ajal üle asendajale. Niisamuti on Saku Õlletehas aastaid saatnud häid kodumaiseid maitseid väljaspool Eestit teenivatele sõduritele kui ka toetanud Kaitseliidu Põhja maakaitse õppusi. 

„Saku Õlletehas tagab tööandjana, et töötaja saaks osaleda väljaõppel oma tööülesannete ja sissetuleku pärast muretsemata, tagades selleks perioodiks talle asendaja ja tasudes õppekogunemisel osalemise eest makstava toetuse ning palga vahe. Saku Õlletehasele on kõige tähtsamad meie inimesed. Teadvustame endale selgelt, et sel perioodil ei viibi meie töötajad mitte üksnes töölt eemal, vaid eemal ollakse ka oma perede juurest ning seetõttu tuleb inimestel tihti harjumuspärane kodune elu veidi ümber korraldada. Arvan, et just sel põhjusel on väga oluline, et inimesed ei peaks lisaks kõigele muule muretsema oma tööülesannete täitmise ja/või sissetuleku pärast sel perioodil,“ rääkis Gea Liblik. 

„Arvan, et igaüks peab andma oma panuse, et Eesti riiki kaitsta. Austame õlletehases kõiki tublisid mehi ja naisi, kes meie riigi kaitstuse nimel pingutavad. Vähim, mida me ettevõttena teha saame, on võimaldada oma töötajatel sel ajal täielikult õppusele keskenduda ja välismaal viibivate sõdurite toetuseks ja turgutuseks saata neile tuttavaid ja kosutavaid maitseid kodumaalt,“ lisas Liblik. 

Tunnustuse saajad valis välja žürii, kuhu kuulusid kaitseministeeriumi, kaitseväe ja Kaitseliidu esindajad.