Menüü

Saku Õlletehas säilitas ekspordi kasvu toel 2020. aastal müügikäibe 65 miljoni tasemel

Saku Õlletehase müügikäive oli eelmisel aastal 65 miljonit eurot ehk 865 000 eurot vähem kui 2019. aastal, sealjuures kompenseeris tuntav ekspordikasv koroonapiirangutest tingitud horeca sektori ja turismi madalseisu negatiivse mõju.

"Eksport on Saku Õlletehase müügikäibest andnud olulise osa juba aastaid ning mullu saavutas ekspordi osakaal müügist peaaegu 40-protsendilise taseme," lausus Saku Õlletehase juhatuse liige Jaan Härms. "Just ekspordilepingud, tänu millele kasvas Saku enda kaubamärkide eksport 51%, katsid drastilise vähenemise majutus- ja teenindussektori ning turismiga seotud müügis."

Suurima osa ekspordikasvust andis Jaan Härmsi sõnul 2020. aasta sügisel alanud eksport Venemaa turule, kus mullu hakati 8500 kaupluses müüma Saku Kulda ning mis tänaseks on täienenud veel umbes tuhande kaupluse ja nelja uue Saku õlle näol.

Kokku müüs Saku Õlletehas eelmisel aastal 116 miljonit liitrit jooke. Saku Õlletehase puhaskasum oli 2020. aastal 6,8 miljonit eurot, 2019. aasta puhaskasum oli 6,1 miljonit eurot. 

"Tootmises oli Saku Õlletehase vaatest 2020. aasta üks suurimaid märgilisi arenguid tuntav kokkuhoid kuludelt energiale, kuna tegemist oli esimese täisaastaga, mil saime õllekeedul ülejäävat soojust taaskasutada," rääkis Jaan Härms. "See andis üheltpoolt ligikaudu kümnendiku võrra väiksema energiakulu ning teisalt ka panustas tuntavalt keskkonnajalajälje vähendamisse, mis on üks Saku Õlletehase strateegilisi eesmärke."

Saku Õlletehase suurimad eksporditurud on lähiregiooni ehk Läänemere ümbruse riigid ja eelmisest aastast lisandunud Venemaa. Lisaks ekspordib Saku Islandile, Saksamaale, Küprosele, Kreekasse, Itaaliasse, Šveitsi ning kaugematest riikidest Hiinasse, Hongkongi, Lõuna-Koreasse ja Austraaliasse.

Saku Õlletehas kuulub globaalsesse Carlsberg Gruppi ning ettevõttes töötas 2020. aastal keskmiselt ligikaudu 300 inimest. Carlsberg Grupi liikmena on Saku Õlletehas kestlikkuse programmi Together Towards Zero raames võtnud endale eesmärgi saavutada aastaks 2030 tootmises süsinikheitmete (CO2) nulltase.