Menüü

Saku Õlletehas pruulis jõuluperioodiks neli hooajalist toodet

Saku Õlletehase tootevalik täienes talveperioodiks nelja eriilmelise maitsega. Lisaks uutele toodetele rõõmustab Saku Õlletehas tarbijaid aga ka möödunud aastast tuttavate lemmikutega.

Nii nagu igal aastal kuulub ka sel aastal Saku Õlletehase jõulutoodete valikusse traditsiooniks saanud Saku Pühadeporter, ent sel aastal veidi uuemas kuues. „Spetsiaalse Pühadeporteri pruulimine on Saku Õlletehases saanud iga-aastaseks traditsiooniks. Sel aastal laagerdasime meie pühadeporterit aga veidi erilisemalt – koos tammelaastudega. Oma olemuselt on pühadeporter nii nagu ikka – jõuline – tavalisest suurem kogus karamell- ja kohvilinnaseid ning pikem laagerdumise aeg annab tulemuseks tugevalt röstise maitse kuivade nootidega. Lisatud tammelaastud muudavad maitse ja aroomi aga veelgi sügavamaks ja lisavad sellele tugevat keha,“ rääkis Saku Õlletehase turundusjuht Eva Maarend.  Saku pühadeporter on jõululaual väärikas kaaslane mõne liharoa, näiteks veise- või metslooma liha juurde.

Saku Õlletehase hooajapruul Kirsi-Martsipani Tume on, nii nagu nimigi viitab, tume laager-stiilis õlu. Küps kirss annab õllele mõnusat mahlasust ja martsipan meeldivat magusust. Koos tumeda õlle röstiste linnastega moodustavad need ideaalse koosluse. Kirsi-Martsipani Tume sobitub eriti hästi vanaema tehtud ekstra vänge hapukapsaga. Kirsi-Martsipani Tume valiti tänavusel Tallinna Toidumessil Tallinn FoodFest ka käesoleva aasta parimaks jõuluõlleks.

Kõige eksklusiivsem jõulutoode Saku tootevalikus on aga Saku New England IPA, olles saadaval üksnes limiteeritud koguses. „New England IPA on mõnusalt pidulik ja rikkalike maitsetega õlu. New England stiil annab IPA-le juurde pehmust ja ümarust, st et humalate mõru aroom ei käi teistest maitsetest tugevalt üle vaid moodustab ühtselt nauditava maheda maitsebuketi,“ selgitas Eva Maarend. Kuna tänapäeva lõppevad paljud pidulikud sündmused juustutaldrikutega, siis sinna kõrvale on New England IPA suurepärane kaaslane.

Nii nagu möödunud aastal, leiavad ka sel aastal Saku Õlletehase jõuluperioodi jookide valikust midagi ka siidrisõbrad. Somersby spetsiaalne hooajaline siider Winter Cider on mustika maitseline siider, mille äratuntavat magusat maitset täiustab kergelt hapukas järelmaitse. Winter cider loob mõnusalt sooja õhkkonna oma küpse marjasusega, mis on väga omane ka paljudele jõulupudingutele, seega loovad nad koos mõnusa maitsete silla.

„Lisaks uutele toodetele rõõmustab Saku Õlletehas oma sõpru ka möödunud aastast tuttavate lemmikutega. Üheks selliseks on möödunud aastal Tallinna Toidumessil parimaks jõuluõlleks valitud Apelsini-Šokolaadi Tume,“ ütles Saku Õlletehase turundusjuht Eva Maarend. Saku Õlletehase Apelsini-Šokolaadi Tume on dunkel bock stiilis õlu, mille aroomis kerkib esmalt esile küps ja tsitruseline apelsin, mis seguneb ideaalselt šokolaadi nüanssidega. Apelsin ja šokolaad tekitavad koos väga mõnusa ja täidlase maitsekoosluse, mille kõrvale sobivad hästi rammusamad ja kergelt vürtsikamad liharoad.

Eelmisel aastal hästi vastu võetud hooajaline eripruul Saku Talve kuulub ka tänavu Õlletehase jõulutoodete valikusse. Saku Talve on karamell-linnastega pruulitud laager-tüüpi õlu. Karamell-linnased annavad õllele juurde nii magusust, kui ka kergelt mõru põletatud karamelli maitset. Koos muudavad need õlle palju täidlasemaks ja lisaks püsib ka järelmaitse palju pikemalt. Saku talve on klassikalisest laager-õllest natuke kangem ja intensiivsem ning sobib pidulauale väga hästi just koos sealihaga. Kergelt rasvane liha koos ohtralt linnaselise õllega balansseerivad teineteist hästi.