Menüü

Nulliga nullist sajani – alkoholivabade jookide tormiline populaarsuse kasv

Eesti alkoholivabade jookide turg on viimaste aastatega tundmatuseni muutunud – märkimisväärselt on kasvanud nii toodete valik kui ka tarbijate nõudlus. Pelgalt alkoholivabade õllede segmendi maht jaeturul on kasvanud kolmekordseks, toodete hulk on suurenenud aga pea kakskümmend korda. Saku Õlletehase juht Jaan Härms kutsub üles tarbima vastutustundlikult ja oma lemmikule joogile ka alkoholivaba alternatiiv leidma.

„Saku Õlletehase joogid on kõigile teada ja tuntud. Tajume seejuures ka oma vastutust olla vastutustundliku tarbimise eestkõnelejaks ning oleme aasta-aastalt kasvatanud märkimisväärselt alkoholivabade jookide sortimenti. Nii maailmas kui ka Eestis on just koroonapandeemia ajal kasvanud tervislikke eluviise hindavate ja teadvustavate inimeste arv. Suurenenud nõudlus alkoholivabade toodete järele annab meile tootjana võimaluse pakkuda tarbijatele üha laiemat valikut maitsvaid ja tuttavaid jooke ka alkoholivabadena,“ rääkis Saku Õlletehase juhatuse liige Jaan Härms.  

Saku Õlletehase emafirma Carlsberg Grupi üks keskkonna-, sotsiaalmõju ja valitsemise ehk ESG-strateegia eesmärkidest on NULL vastutustundetut alkoholitarbimist, millega soovitakse tarbijatele anda selge signaal mõõdukuse ja vastutustundlikkuse osas, hõlmates nii alkoholivabade jookide üha laienevat valikut kui ka selget ja vastutustundlikku turundustegevust. Kui 2015. aastal oli Saku Õlletehase portfellis üks alkoholivaba õlu ja üks siider, siis 2021. aastaks oli valik kasvanud juba 16 õlle ja nelja erineva siidri peale. Ka aasta-aastases võrdluses on alkoholivabade jookide tarbimine kasvutrendis - näiteks võrreldes 2020. aastaga kasvas Saku Õlletehase alkoholivabade õllede ja siidrite müük möödunud aastal 28%.

„Alkoholi kuritarvitamine – sealjuures alaealiste alkoholi tarvitamine, joobes peaga sõitmine või liigtarvitamine – on globaalne tervisemure. Seetõttu töötame koos teiste meie sektori ettevõtetega üleilmselt, et neid teemasid adresseerida. Meie soovitus on tarbijatele alati - nautige meie jooke vastutustundlikult. Saku Õlletehase tootevalikus on hulgaliselt alkoholivabu tooteid, mille seast omale meelepärane valida. Oled õllesõber, eelistad siidrit või pead lugu heast long drink'ist – kõikidele neile jookidele on meil pakkuda ka alkoholivaba alternatiiv. Septembris on ellu kutsutud ka teada-tuntud kampaania Tervise Arengu Instituudi poolt “Septembris ei joo”, see on ju väga hea aeg, et oma lemmikule joogile alkoholivaba alternatiiv leida,“ rääkis Härms.

Saku Õlletehase alkoholivabade toodete portfelli kuuluvad nii alkoholivabad õlled, siidrid kui ka long drink. Kõige populaarsemad alkoholivabad tooted eestlaste hulgas Saku tootevalikust on Carlsberg alkoholivaba maheõlu ning alkoholivabad Saku Originaal ja Rock.