Menüü

Mõnusalt "vastuvoolu" töökoht, meile kõigile tuttav ja oma – Saku Õlletehas

Kui tihtipeale võib avalikust ruumist jääda mulje, et "ägedad" töökohad on seotud peamiselt idu- või tehnoloogiasektoriga, siis nii nagu iga haibi puhul on see vaid osaline tõde. Tuleb välja, et töötajad hindavad ka nö "vana majanduse" ettevõtteid, kui see vaid ise ajaga kaasas käib ning mõnusa, peresõbraliku ja eneseteostust pakkuva keskkonna loob. Nii, nagu seda on oma inimeste arvates Eesti vanim jätkuvalt ühes asukohas tegutsev pruulikoda Saku Õlletehas.

  • Saku Õlletehast on tunnustatud peresõbraliku tööandjana.
  • Saku töötajad panustavad keskkonna- ja ressursikaitsesse.
  • Sakukad saavad töö tulemust ka oma silmaga näha.

Karl – Saku on mõnusalt vastuvoolu

Tallinnas elav ning Sakku hübriidautoga tööle sõitev Karl Mõistus naudib seda, et ta saab igapäevaselt tööl käia "vastuvoolu". Ehk siis kui suur osa pealinna ümbruse inimesi sõidab hommikuti pigem linna suunas, viib keskkonnasõbralik Toyota teda tipptunnil just teises suunas.

"Saku annab võimaluse mõnusalt töö- ja pereelu ühildada," kommenteerib Karl igahommikust töörutiini. Ägedate kolleegide kõrval pole Karli sõnul aga vähemtähtsad ka rahas mõõdetavad hüved.

"Nädalane talvepuhkus, sõpra soovitades värbamisboonus, toetus lapse sünni puhul," loetleb joogitootja müügitiimi kuuluv Karl.

Valik töötajatele pakutavatest hüvedest Saku Õlletehases:

  • Aastapreemia
  • Nädal talvepuhkust
  • Vaba päev sünnipäeva puhul
  • Tööjuubelipreemia
  • Toetus lapse sünni puhul
  • Sporditoetus
  • Preemia uue kolleegi soovitamise eest


Töö keskkonna nimel on silmaga nähtav

Heade töötingimuste ja mõnusate kolleegide kõrval on Karli sõnul toiduainetööstuses – mida Saku Õlletehas on – töötamisel ka silmaga nähtavaid tulemusi. Ennekõike muidugi, et hea ja kodumaise brändi edu nimel tegutsemist näeb oma silmaga poeriiulil, kohvikus-restoranis, kontserdil-kinos ja muidugi ka koduses külmkapis.

"Näiteks eelmisel – 2021. – aastal hakkasime oma tuntuimate joogibrändide kuuspakkide puhul kasutama sajaprotsendiliselt taaskasutatud kilet, mille keskkonnajalajälg on peaaegu et ümmargune null," viitab Karl sellele, kuidas Saku töö puhtama ja parema tuleviku nimel ka igakordsel poeskäigul nähtav on.

Saku Õlletehase turundusjuht Eva Maarend täiendab Karli ja lisab, et tänavu saavad kõik Saku jookide mitmikpakid endale ümber kile, mille valmistamisel pole kasutatud pea grammigi taastumatuid ressursse.

Maitsvad joogid, selge pea

Teine suurem fookus parema ja puhtama tuleviku nimel on vastutustundliku tarbimise edendamine, osundab Saku turundust kureeriv Eva.

"Globaalselt vastutustundlikkuse vallas astutud sammude eest kõrgelt tunnustatud Carlsberg Grupi liikmena oleme ka Sakus pannud palju rõhku sellele, et õlle- ja siidrisõpradel oleks alati maitsev ja meelepärane alkoholivaba jook käepärast," räägib Eva. "Oleme Eestis pioneerid alkoholivabade õllede valiku laiendamisel - viimase viie aastaga oleme seda sortimenti kasvatanud üle kolme korra!"

"Pole just palju töid, mis on lahedate kolleegidega, tasuvad, heade boonustega ja panustavad kliimaeesmärkide saavutamisse, mille tulemusi saad veel ka otse oma silmaga näha ja katsuda," võtab Karl Mõistus kokku ning kutsub kõiki, kes "klikivad", sakukatega liituma www.saku.ee.

 

Fakte Saku Õlletehasest

  • Saku Õlletehas pälvis ainsa toidutööstusena 2021. aastal Vastutustundliku Ettevõtte kuldmärgise.
  • Alates möödunud aastast on kõik Saku tuntuimate brändide kuuspakid pakendatud 100% taaskasutatud kilesse.
  • Tänavu saavad nullilähedase keskkonnajalajäljega taaskasutatud pakendi kõik Saku kiles mitmikpakid.
  • Saku Õlletehas on Carlsberg Grupi liikmena võtnud eesmärgiks viia aastaks 2030 süsinikheitmete (CO2) tase joogitootmises nulli.
  • Viimastel aastatel on Saku Õlletehas laiendanud oluliselt alkoholivabade jookide sortimenti – 60% Saku põhibrändidest on olemas ka alkoholivabana ning kokku on aprillis algaval tänavusel hooajal valikus 14 alkoholivaba õlut-siidrit.