Menüü

Carlsberg toob turule täielikult taaskasutatavast materjalist pudeli koos erilise õllega

Carlsberg Grupp annab oma senise suurima katseprojekti raames õlletarbijatele võimaluse proovida uut biopõhist ja täielikult taaskasutatavast materjalist tehtud kiudpudelit. Uut tüüpi pudelit toodetakse kokku 8000 tükki ning katsetatakse kaheksal turul: Taanis, Rootsis, Norras, Ühendkuningriigis, Poolas, Saksamaal, Prantsusmaal ning meie põhjanaabrite juures Soomes.

“Alates meie kestlike eesmärkide täitmisele suunatud programmi Together Towards Zero käivitumisest oleme koostöös juhtivate ekspertide ja lähedaste partneritega meie tehaste asukohtades suutnud süsinikheitmete ja veekasutuse näitajate osas astuda suure sammu lähemale oma 2030. aasta ambitsioonidele,” kommenteeris Carlsberg Grupi tegevjuht Cees ‘t Hart.

Võrreldes 2018. aastaga vähenesid süsinikheitmed mullu 13 protsenti ning veekasutus alanes aastaga kolm protsenti. Emissioonide vähendamine on osa grupiülesest efektiivsusprogrammist, mille tulemusel on grupi tehastes taastuvelektri kasutamise osakaal tõusnud 56 protsendini.

 Viie aastaga on kivisöe kasutamine tehaste energiatarbes kahanenud 89 protsenti ning kontserni viimased kivisöe-põhised asukohad Indias ja Poolas võtavad uued energiaallikad kasutusele tänavu. 

 Programmi Together Towards Zero eesmärk on 2030. aastaks saavutada kõikides Carlsbergi tehastes süsinikheitmete nulltase. Aastaks 2022 on Carlsberg seadnud eesmärgiks süsinikheitmete 50-protsendilise vähenemise ning taastuvelektri kasutamise sajaprotsendiliselt.

Carlsbergi gruppi kuuluvas tänavu 200. juubelit tähistavas Saku Õlletehases pärineb juba täna kogu kasutatav elekter taastuvatest allikatest ning tehas on pühendunud kõigi kontserni poolt seatud kestlike eesmärkide täitmisele. 

Teiste märgiliste arengutena kestlikele eesmärkidele suunatud tegevustes tõi Carlsbergi grupp välja elektritoitel 26-tonniste veoautode toomise Šveitsi turule, multipakkidel kilekasutust märkimisväärselt vähendava Snap Pack tehnoloogia, taaskasutatud kilepakendi juurutamise ning täielikult taaskasutatud materjalist plastpudeli. Mullu sügisel tutvustas Carlsberg ka kahte nn “paberist” pudeli prototüüpi, mis on sajaprotsendiliselt looduslikest allikatest valmistatud ja taaskasutatavad.

 Carlsbergi 2017. aastal käivitatud programm Together Towards Zero süsinikheitmete eesmärgid tuginevad ÜRO kestliku arengu eesmärkidega ning on kooskõlas ka Pariisi Kliimaleppes sätestatuga.