Menüü

Carlsberg Grupp, Carlsbergi Fond ja Tuborgi Fond annetavad Ukraina abitegevusteks 75 miljonit Taani krooni

Carlsbergi Fondi ja Tuborgi Fondi annetuse kogusumma on 50 miljonit krooni ja Carlsberg Grupp omaltpoolt lisab 25 miljonit krooni (kokku 10,08 miljonit eurot).

Annetused suunatakse rahvusvahelistele abiorganisatsioonidele läbi nende Taani esinduste eesmärgiga toetada hetkel käimasolevaid abitegevusi. Annetussummasid kasutatakse humanitaarabiks ning partnerluses kohapealsete organisatsioonidega, kes Ukrainas abivajajaid toetavad.

Toetusega soovib Carlsbergi organisatsioone koondav Carlsberg Family anda omapoolse panuse juba käimasolevatesse ja eesolevatesse humanitaarabi algatustesse. Ühtlasi võtab grupp käsile meetmeid, mille eesmärk on tagada oma Ukrainas asuvate töötajate turvalisus ja heaolu.

Ka Carlsbergi töötajad on näidanud üles valmisolekut panustada abitegevustesse Ukrainas ning grupp aitab suunata need annetused Punasele Ristile, lisades kõigile töötajate annetustele omaltpoolt samaväärse rahalise panuse.

Alates Venemaa rünnaku esimesest päevast lõpetasid Carlsbergi ettevõtted Baltimaades - Saku Õlletehas, Švyturys-Utenos alus ja Aldaris - sisseostud Venemaalt ja Valgevenest. Sellel nädalal peatati kõik Venemaale ja Valgevenesse suunduv eksport.

Saku Õlletehas on tänaseks toetanud joogiveega ettevõtte poole pöördunud abiorganisatsioone, kelle eesmärk on Ukraina sõjas kannatanute abistamine ning jätkab abi osutamisega ka edaspidi. Samuti osaleb Saku Õlletehas Toiduliidu koordineeritavas abisaadetises Ukraina piirile, pakkudes omaltpoolt vett ja karastusjooke.