Menüü

Alkoholivaba KOFF long drink toob esmakordselt Eestisse Umbrella Sky installatsiooni

5. juunil avatakse Rotermanni kvartali Stalkeri käigus üle maailma populaarsust kogunud Umbrella Sky ehk vihmavarjutänav. Portugalist alguse saanud ning tänaseks üle maailma tuntust kogunud installatsiooni saab Tallinnas näha kuni septembri lõpuni.

Umbrella Sky sai alguse 2011. aastal Portugalis Águeda linnas. Igal aastal juulist kuni septembrini ehitakse selles linnas mõned kitsad tänavad värviliste vihmavarjudega. Tänavate kohale kaablitega nööritud vihmavarjud tekitavad tunde justkui oleksid need õhus hõljumas ning loovad lisaks silmailule ka praktilist kasu, pakkudes varju kuuma päikese eest.

Tänaseks on Umbrella Sky projekt laienenud lisaks Portugalile veel mitmesse riiki üle maailma, näiteks Prantsusmaale, Ameerika Ühendriikidesse, Norra ja Rootsi.

„Umbrella Sky on täna väga tuntud ja külastatud installatsioon üle maailma. Projekti loojate eesmärk oli tuua linnapilti juurde elu ja värvi ning viia külastajad justkui fantaasiamaailma rändama. Täpselt samade väärtuste eest seisab ka alkoholivaba KOFF-i bränd – et meie ümber ja meie eludes oleks rohkem seratoniini, värve ja omapära. Seetõttu oli meil vihmavarjutänava projektiga omavaheline klapp justkui ette määratud ning tundus ainuõige, et KOFF ametlikult ja esmakordselt vihmavarjutänava ka Eestisse toob,“ rääkis KOFF brändijuht Kaie Kanger.

Eestis asub vihmavarjutänav Tallinnas otse linna südames, Rotermanni kvartali Stalkeri käigus. Vihmavarjutänav jääb avatuks 5.juunist kuni käesoleva aasta septembri lõpuni.

„Esmalt kummardus Saku Õlletehase tiimi ees, kes linnaruumi sellise rahvusvahelise kunstiprojekti toob. Ja muidugi on meie rõõm suur, et see installatsioon just Rotermanni üles pannakse, kus juba niisama jalutuskäik sarnaneb kunstisaali külastusega tänu kvartali võimsale arhitektuurile. Lisaks saab siin nautida Eesti noorskulptorite töid, mitmeid galeriisid ja PoCo popkunstimuuseumi. Umbrella Sky värvikad vihmavarjud on tore täiendus juba olemasolevatele kunstiobjektidele luues sel suvel veelgi rohkem põhjuseid Rotermanni külastamiseks,” lisas Rotermanni turundusjuht Triin Tammela.

Ootame kõiki huvilisi Umbrella Sky avasündmusele 5. juunil kell 17.00-19.00. See tuleb mõnus õhtu täis kunsti, suurepärast muusikat ja värskendavat alkoholivaba KOFF long drinki.