Menüü

Küpsiste poliitika

Küpsiste kasutamise teade

Kui te sirvite või kasutate meie veebisaite või äppe (ja ka teatud kolmandate isikute, kellega meil on partnerlussuhted, veebisaite), kasutame meie ja meie partnerid teiega seotud seadmest või seadmetest automaatselt teabe kogumiseks küpsiseid ja muud sarnast tehnoloogiat. Selle teabe põhjal ei saa teid tavaliselt otseselt tuvastada, aga see võib anda teile personaliseerituma veebikogemuse.

Nõusolek

Veebisaidi kasutamisega nõustute küpsiste kasutamisega kooskõlas käesoleva küpsiste kasutamise teatega [Saku Õlletehase AS, 10030278, Harju maakond, Saku vald, Saku alevik, Tallinna mnt 2, 75501 [Saku Õlletehas], meie, meie, meid) ja meie partnerite poolt. Oma esimesel veebisaidi külastusel märkasite ehk vastavasisulist hüpikakent. Kuigi see edasiste külastuste ajal tavaliselt enam ei ilmu, saate oma nõusoleku igal ajal tagasi võtta, järgides juhiseid punktis „Kuidas keelata küpsised“.

 

Saku Õlletehase AS on osa üleilmsest äriühingute grupist. Seoses sellega võime jagada teie isikuandmeid käesolevas küpsiste kasutamise teates märgitud eesmärkidel oma tütarühingute, meie kõigi valdusühingu ja selle tütarühingutega (Carlsberg Groupi ühingud). Iga selline äriühing võib samuti töödelda ja kasutada teie isikuandmeid käesolevas küpsiste kasutamise teates märgitud eesmärkidel, ent nad teevad seda iseseisvalt üksnes enda nimel.

Mida kujutavad endast küpsised?

Küpsised on väikesed tekstifailid, mis salvestatakse veebisaidi külastamisel teie arvutisse. Kui külastate sama domeeni uuesti, saadab brauser küpsised sellele domeenile tagasi. Enamik veebilehti sisaldab elemente mitmelt domeenilt, nii et kui külastate veebisaiti, võib teie brauser salvestada küpsiseid mitmest allikast.

Küpsiste abil tunneb veebisait ära kasutaja seadme. Need võimaldavad teil lehtede vahel mugavalt navigeerida, jätavad meelde teie eelistused ning parandavad kasutajakogemust üldiselt. Samuti võimaldavad küpsised kuvada teile reklaame vastavalt teie huvidele. Selleks koguvad küpsised teavet veebilehitsemise kohta.

Seansiküpsised kustutatakse brauseri sulgemisel automaatselt, püsiküpsised aga jäävad teie seadmesse ka pärast brauseri sulgemist (näiteks selleks, et meelde jätta teie eelistused, juhuks kui peaksite veebisaiti uuesti külastama).

Kuidas keelata küpsised?

Kui te ei nõustu veebisaidil meiepoolse küpsiste kasutamisega, palun seadistage oma küpsiste-eelistusi, klõpsates veebisaidi jaluses jaotisel „Küpsiste haldamine“. Palun pidage meeles, et küpsiste keelamine võib kahjustada veebisaidi ja sellel pakutavate teenuste toimimist.

 

Altpoolt leiate oma küpsis(t)e keelamiseks automaatset keelamisvahendit pakkuvate organisatsioonide loetelu, kus on toodud organisatsiooni nimi, kasutatavate küpsiste liik ja link organisatsiooni automaatsele keelamisvahendile. Muudel juhtudel loetleme küpsiste nimetused ja nende allika käesoleva küpsiste kasutamise teate kuupäeva seisuga, et saaksite neid oma brauseri seadetes hõlpsalt tuvastada ja keelata.

 

Mõnes brauseris on võimalik märku anda, et te ei soovi oma internetitegevuse jälgimist. Jälgimise keelamine võib häirida veebisaidi ja veebisaidil pakutavate teenuste kasutamist.

 

Me võime pärast teie esmast veebisaidi külastust teha meie kasutatavates küpsistes muudatusi. Käesolevast küpsiste kasutamise teatest saate alati teada, kes küpsiseid kasutab ja mis eesmärgil ning milliste vahenditega küpsiseid keelata saab, nii et soovitame teil see aeg-ajalt läbi vaadata.

Mis on küpsised?

Küpsised on väikeseid teabehulki sisaldavad tekstifailid, mis laaditakse teie arvutisse alla, kui te veebisaite külastate. Kui te siis järgmine kord seda veebidomeeni külastate, saadetakse küpsised sellele päritoludomeenile tagasi. Enamik veebisaite sisaldab elemente eri veebidomeenidest, nii et kui te külastate meie veebisaiti, võib teie brauser saada küpsiseid mitmest allikast.

Küpsised on kasulikud, sest need võimaldavad veebisaidil kasutaja seadet ära tunda. Küpsised võimaldavad teil veebilehtedel tõhusalt ringi liikuda, eelistusi meelde jätte ja üleüldiselt kasutuskogemust parandada. Neid saab teie veebisirvimise jälgimise kaudu kasutada ka reklaamide kohandamiseks vastavalt teie huvidele.

Sessiooniküpsised kustutatakse automaatselt, kui te brauseri sulgete, ent püsiküpsised jäävad teie seadmesse ka pärast brauseri sulgemist (näiteks selleks, et meeles pidada teie kasutuseelistusi, kui jälle asjaomast veebisaiti külastate).

Mis liiki küpsiseid me kasutame?

Käesolevas küpsiste kasutamise teates kirjeldame, mis liiki küpsiseid me kasutame ning meiega seotud isikud ja töövõtjad kasutavad.

Rangelt vajalikud küpsised (alati lubatud)

Need küpsised on vajalikud, et saaksite veebisaidil ringi liikuda ja selle funktsioone kasutada. Ilma nende küpsiseta ei saa teie soovitud teenuseid (nt veebilehtede vahel liikumine, ostukorvi või e-arve teenuse kasutamine) osutada.

 

Meie veebisaidil kasutatakse praegu järgmisi rangelt vajalikke küpsiseid:

Toimivus- ja analüütilised küpsised (alati lubatud)

Me kasutame toimivus- ja analüütilisi küpsiseid, et analüüsida, kuidas meie külastajad veebisaiti kasutavad, ja jälgida veebisaidi toimimist. See võimaldab meil pakkuda kõrge kvaliteediga teenust, kuna saame kohandada meie pakutavat sisu ning kiiresti tuvastada ja lahendada võimalikud probleemid. Näiteks võime toimivusküpsiste abil kindlaks teha, millised veebilehed on kõige populaarsemad, milline veebilehtede linkimismeetod on kõige tõhusam ja miks mõned veebilehed saavad veateateid. Samuti võime nende küpsiste abil esile tõsta artikleid või teenuseid, mille puhul teie veebisaidi kasutamise põhjal arvame, et need pakuvad teile huvi. Ei meie ega meie töövõtjad seosta nende küpsistega kogutavat teavet teie isikuandmetega.

Funktsionaalsusküpsised (valikulised)

Me kasutame funktsionaalsusküpsiseid, et pakkuda teile selliseid funktsioone nagu teie valikute (nt kasutajanime, keele või asukohapiirkonna) meelespidamine või selle platvormi äratundmine, kust te veebisaiti külastate, ning tõhusamat ja personaalsemat lähenemist. Neid küpsiseid ei kasutata teie tegevuse jälgimiseks teistel saitidel.

Turundus- ja reklaamiküpsised (valikulised)

Turundus- ja reklaamiküpsised (sihistusküpsised) koguvad teavet teie seadmega seotud veebisirvimisharjumuste kohta ning neid kasutatakse selleks, et muuta reklaam teile ja teie huvidele asjakohasemaks. Samuti kasutatakse neid lisaks nõutud funktsionaalsuse tagamisele meie veebisaidil kolmandate isikute osutatavates teenustes, nt nuppudes „meeldib“ ja „jaga“. Kolmandad isikud osutavad neid teenuseid, kui saavad aru, et teie olete (või täpsemalt teie seade on) külastanud teatud veebisaiti. Need kolmandad isikud kasutavad reklaamiküpsiseid nii siis, kui te meie veebisaiti külastate, kui ka siis, kui te nende teenuseid kasutate ja meie veebisaidilt lahkute. Nende privaatsuspõhimõtted:

Te võite nende kolmandate isikute kasutatavatest küpsistest loobuda aadressil http://www.youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices.

Lisaks eespool loetletud kolmandate isikute kasutatavatele küpsistele kasutatakse ka järgmisi reklaamiküpsiseid:

Välkküpsised

Lisaks eespool kirjeldatud küpsistele kasutame oma veebisaidil ka välkküpsiseid. Need on mõeldud teie kasutuskogemuse parandamiseks, näiteks kasutuseelistuste ja seadete (nt helitugevuse/helivaigistuse seadete) salvestamiseks ja meie veebisaidi animeeritud sisu jaoks. Välkküpsised on sarnased brauseriküpsistele, ent nendesse saab salvestada keerukamaid andmeid kui lihtsat teksti. Iseseisvalt ei saa need teie arvutis olevatele andmetele või andmetega midagi teha. Nagu teistelgi küpsistel, on neil juurdepääs ainult nendele isiklikult tuvastatavatele andmetele, mis te olete meie veebisaidil esitanud ja millele teistel veebisaitidel juurdepääsu ei ole. Välkküpsiste ja nende keelamise kohta leiate lähemat teavet siit: http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/disable-local-shared-objects-flash.html.

HTML e-posti veebimajakad

Meie e-kirjad võivad sisaldada unikaalseid kampaaniaspetsiifilisi veebimajakapiksleid, mis annavad meile teada, kas meie e-kirju avatakse ja kas e-kirjades olevatele linkidele klõpsatakse. Seda teavet võime kasutada selleks, et aru saada, millised meie e-kirjadest teile rohkem huvi pakuvad, ja uurida, kas kasutajad, kes meie e-kirju ei ava, soovivad neid endiselt edasi saada. Kui te e-kirja kustutate, kustutatakse ka piksel. Kui te ei soovi, et piksel teie seadmesse alla laaditakse, peaksite valima võimaluse, et saate meilt e-kirju mitte HTML-vormingus, vaid lihttekstina. Mõned meie veebisaidi lehed võivad samuti sisaldada veebimajakaid, mis võimaldavad meil loendada meie lehti vaadanud külastajaid. Need võimaldavad meil koostada statistilist teavet tarbijaid enim huvitavate teenuste ja funktsioonide kohta, et saaksime pakkuda personaalsemat sisu. Üldiselt ei kasutata neid ilma teie nõusolekuta personaalselt tuvastatava teabe vaatamiseks.

Pikslisilte võidakse jagada kolmandate isikutega, kes otseselt toetavad meie müügiedendustegevust ja veebisaidi arendust. Näiteks võivad kolmandad isikud, sh Facebook, kasutada meie reklaamide tõhususe mõõtmiseks küpsiseid, veebimajakaid ja muud salvestustehnoloogiat meie veebisaidilt ja mujalt internetist teabe kogumiseks ja vastuvõtmiseks ning kasutada seda teavet mõõtmisteenuste osutamiseks ja reklaamide suunamiseks oma platvormidel. Teavet selle kohta, kuidas kolmandate isikute reklaamide suunamiseks teabe kogumisest ja kasutamisest loobuda, leiate siit: http://www.aboutads.info/choices ja http://www.youronlinechoices.eu/).

 

IP-aadresside ja veebilogide kasutamine

Me võime kasutada ka teie IP-aadressi ja brauseriliiki, et aidata diagnoosida probleeme meie serveriga, hallata meie veebisaiti ja täiustada teenust, mida teile osutame. IP-aadress on numbriline kood, millega teie arvuti internetis tuvastatakse. Teie IP-aadressi võidakse kasutada ka laiapõhjalise demograafilise teabe kogumiseks.

Me võime teha IP-aadressi kontrolli teie domeeni (nt Google.com) kindlaks tegemiseks, et täpsemalt mõõta meie kasutajate demograafilist jaotust.

See küpsiste kasutamise teade ei hõlma kolmandate isikute veebisaite

Palun pidage meeles, et see küpsiste kasutamise teade ei kehti meie veebisaidiga seotud kolmandate isikute veebisaitidel küpsiste kasutamise ja privaatsuspõhimõtete suhtes ja me ei vastuta nende eest.

Küpsiste kasutamise teate uuendused

Me soovitame teil see küpsiste kasutamise teade aeg-ajalt läbi vaadata, et olla meiepoolse küpsiste kasutamisega kursis.

 

Viimati uuendatud 16.04.2024