Menüü

Saku võtab 2019.aastal kasutusele alkomeetriga autod

Carlsbergi Balti ärid sõlmisid SEB pangaga liisingulepingu oma autopargi järk-järguliseks uuendamiseks. Kolme aasta jooksul ostetakse Lätti, Leetu ja Eestisse kokku 257 uut alkomeetriga varustatud Fordi.

Eestisse tuleb neist 67, Lätti sama palju ning Leetu 123 sõidukit.

Saku Õlletehase juhatuse liige Jaan Härms selgitas, et kuna Saku äsja alles uuendas autoparki, tulevad uued autod kasutusele alles 2019.aastal.

Alkomeetritega varustatud sõidukid on Härmsi sõnul Carlsbergi peakontori initsiatiiv ja soov. Paljudel müügimeestel olid need kohustuslikus korras peal juba 2-3 aastat tagasi, selgitas Härms.

«Auto käivitamisel peab juht puhuma alkomeetrisse. See on oluline, et ei juhtuks sellist asja, et töötaja saaks promilliga rooli minna,» lisas Härms. Kas õlletööstuse töötajatel on see suurem probleem? «Seda pole juhtunud, see on rohkem ennetav meede ja sotsiaalne vastutustundlikkus,» põhjendas juht.

Läti Aldarise juhatuse liige Sigita Ozola ütles, et autopargi uuendamine on pidev protsess ning nad kasutavad kõige uudsemaid tehnoloogilisi ja keskkonnasõbralikumaid lahendusi.

«Siiski, see investeering on erakordne – kõigil uutel autodel on integreeritud alkomeeter juhile. Niivõrd kui me teame, Aldaris on esimene ettevõte Lätis, mis sellise tehnoloogia oma autopargis tarvidusele võtab,» jätkas Ozola.

«Tahame seada eeskuju ja julgustada teisi ettevõtteid kiirelt tegutsema, et võtta kasutusele eesrindlikke tehnoloogiaid, mis tagavad liiklusohutuse,» põhjendas ta.

Autod ostetakse Inchcape Motorsilt.

Saku Õlletehas võtab kasutusele alkomeetriga autod.