Menüü

Saku Õlletehase ekspordipartneriteks lisandusid Lõuna-Korea ja Küpros

Tänavu suvel saatis Saku Õlletehas esimesed partiid oma jooke teele Lõuna-Koreasse ja Küprosele. Mõlemad partnerid on tellinud õlledest Saku Originaali ja Kulda, Küpros ka Karli õlut ning Lõuna-Korea alkoholivaba Saku GO õlut.

Saku Õlletehase juhatuse liige Jaan Härms ütles, et nii Küpros kui ka Lõuna-Korea on väljendanud huvi pikemaajalise koostöö vastu. Esimene saadetis Küprosele oli kolm konteinerit ning Lõuna-Koreasse üks konteiner õlut.

„Oleme uute ekspordivõimaluste otsimisega tegelenud pidevalt, see on aastatepikkune püsiv töö ettevõtte ja toodete tutvustamisega, kus üle-öö ei toimu midagi,“ selgitas Jaan Härms.

Ekspordiks läheb üle 50% Saku Õlletehase toodangust. „Väga suure hüppe on aktsiisipoliitika tõttu teinud Lätis ehk meie laiendatud koduturul müüdav õllekogus – esimesel poolaastal müügid Läti piiril kahekordistusid,“ märkis Härms.

 

Ilma Läti-suunaliste müügimahtudeta on Saku õlle eksport aastaga kasvanud üle 10%.

„Eksport aitab meil pisut katta seda tühimikku, mille on kohalikul turul ja eelkõige Soome-suunal loonud siinne alkoholipoliitika, kuid ettevõtjana on vaja ikkagi tugevat koduturgu ning stabiilset poliitikat ka selleks, et mujalgi edukas olla,“ rääkis Härms.

 

Põhiosa Saku ekspordist läheb Soome, Poola, Islandisse, Saksamaale ja teistesse Balti riikidesse. Kokku ekspordib Saku Õlletehas oma tooteid enam kui 20 riiki.

Press

Küsimuste korral palume ühendust võtta.

Kommunikatsioonijuht

Kristiina Tamberg

Email [email protected]
Uuteks ekspordipartneriteks said Lõuna-Korea ja Küpros.

Ekspordipartneriteks lisandusid Lõuna-Korea ja Küpros.