Menüü

Saku Õlletehas toetab vabatahtlikke päästjaid joogiveega

Saku Õlletehas toetab vabatahtlikke päästjaid 5000 liitri Vichy pudeliveega, et janu saaks kuumade suvepäevade päästesündmustel kustutatud.

Pudeliveed antakse üle vabatahtlike päästjate katusorganisatsioonile Päästeliit. Päästeliidu juhatuse esimehe Piia Kallase sõnul on vabatahtlikel päästjatel suvel joogivee teema väga oluline. „Pikkadeks tundideks sündmusele minekul võib juhtuda, et kiiruga pole vett kaasa võetud ja nii mõneski vabatahtlike komandos pole üldse joogivett kohapeal võimalik saada," rääkis Kallas. Selline annetus on vabatahtlikele väga suur asi ning meile on motiveeriv näha, et Eesti suur tegija paneb õla alla," lisas Kallas.


Saku Õlletehase juhatuse liikme Jaan Härmsi sõnul on ettevõte aastaid joogiveega toetanud Sakus tegutsevat Priitahtlike Pritsimeeste komandot. "Paljudes kogukondades üle Eesti ja väljaspool suuri linnu on just vabatahtlikud päästjad need, kes jõuavad eri sündmuskohtadele esimestena ning meie jaoks on auasi olla oma jookidega toeks neile inimestele, kes panustavad oma vabast ajast meie kõigi turvalisuse nimel," lisas ta.


Vabatahtlike sooviks oli saada nii pooleliitriseid veepudeleid, mida näiteks metsa või objektile minnes tasku pista, kui ka suuremaid pudeleid, mida päästemasinates kaasas kanda. Saku Õlletehas täitis soovid mõlemas osas, annetades Päästeliidule 4000 0,5-liitrist ja 2000 1,5-liitrist veepudelit.​