Menüü

Saku Õlletehas kutsub taaskord Eestimaad värskendama ja inspireerituna liikumisaastast oma kodukandi spordirajatistele uut hingamist andma

Sarnaselt eelmisele aastale on ka sel aastal Saku Õlletehas koos laulja Ott Leplandiga võtnud missiooniks Eestimaad värskendada. Inspireerituna üleriigilisest liikumisaastast on kampaania eesmärk aidata kogukondadel uus elu sisse puhuda oma kodukoha spordirajatisele. Kampaaniaga toetatakse kestlikku laadi projekte, mis väärtustaksid olnut, aitaksid sel läbi värskenduse edasi kesta ning rõõmustaksid kogukondi.

Ka tänavu on Eestimaa värskendamise fondis 50 000 eurot, mis läheb jagamisele maksimaalselt viie parima projekti vahel.

„Meil on tõeliselt hea meel, et saime möödunud aastal tänu Värskendame Eestimaad kampaaniale võimaluse heita pilgu üle Eesti erinevatesse paikadesse, piiluda sisse kogukondade toimetustesse ning näha, kuivõrd palju toredaid ja hakkajaid inimesi Eestimaal on. Kokku toetasime möödunud aastal kümmet vahvat projekti üle Eesti. Nende seas näiteks Orissaare kuulsa tammega staadioni palliväljakute uuendamist, et populaarne kooskäimise ja kokkusaamise koht saaks uue väärilise hingamise ja rõõmustaks nii noori kui ka vanu veel mitu aastakümmet. Kokku tuli Värskendame Eestimaad kampaania raames meile taotlusi aga oodatust palju rohkem, mille üle on vaid hea meel. See näitab, kuivõrd suur teotahe ja soov kõikjal Eestis oma kodukandi heaks midagi ära teha on. Väikeses kohas tegutseva ettevõttena teame hästi, et kogukond tähendab ühtekuuluvust. See on võimas tunne ja ühiselt tehtud hea tegu annab põhjuse koos rõõmustada. Niisiis sündis otsus ka sel aastal meie kampaaniaga jätkata, et headele algatustele omalt poolt hoogu juurde anda,“ ütles Saku Õlletehase juhatuse liige Jaan Härms.

Kui mullu seadis Saku Õlletehas eesmärgiks pakkuda kogukondadele tuge, et kodukandis saaks värskenduse ükskõik milline objekt või rajatis, siis sel aastal on kampaania fookus täpsem ning inspireerituna liikumisaastast on eesmärk aidata kogukondadel värskendada oma kodukoha spordirajatisi.  

„Nagu paljud teavad, siis 2023. aasta on kuulutatud üleriigiliseks liikumisaastaks. Sakul on pikad sporditraditsioonid ja seepärast tahame käesoleval aastal aidata kogukondadel värskendada oma spordirajatisi. See on liikumine, millega tahame inspireerida tuhandeid inimesi mõtlema neid igapäevaselt ümbritseva ühise elukeskkonna peale.  Just sellele osale, mis mõeldud kõigile ühiseks kasutamiseks, aga mis on ajahammaste vahele jäänud ning vajaks hädasti värskendamist,“ rääkis Härms.

Värskendamiskampaaniale paneb ka tänavu oma õla alla armastatud laulja Ott Lepland. Ott, kes läheb võiduprojektidega ka ise tutvuma ja nende elluviimist vaatama, rõhutab, et oodatud on kõik eriilmelised projektid üle Eesti, ent eeltingimus on, et tegemist peaks olema kestlikku laadi projektiga, ehk millegi juba olemasoleva uuele elule aitamisega.

„Kui Sinu kodukohas vajab värskendamist palliplats, rulapark, ratta– või kettagolfirada või mõni muu liikumist soodustav rajatis, siis pange kogukonnaga pead kokku, kirjutage projekt ja kandideerige! Pole oluline, kas tegemist on kesk- või äärelinnaga, küla või metsaga – oluline on, et teie pakutud projekt omaks olulist ja liitvat tähendust teile, teie sõpradele ning kaugematele külalistele, edendaks tervislikke eluviise, soosiks spordi tegemist või muul moel liikumist ja oleks eeskujuks ning inspiratsiooniks võimalikult paljudele,“ ärgitas Ott Lepland üles kogukondi oma projekti registreerima.

Projekte saab esitada 10. aprillist kuni 30. juunini 2023. Projekti esitamiseks tuleb koostada kavandatava projekti kirjeldus ja esitada muud taotlusvormis kohustuslikud materjalid. Lõpliku valiku võiduprojektide osas, mille vahel 50 000 eurot jagamisele läheb, teeb žürii. Saku Õlletehas annab omapoolse panuse heade ideede realiseerumiseks, kuid projektid tuleb ellu viia taotlejatel. Toetatavad projektid selguvad 31. juuliks, info avaldatakse kampaania veebilehel ning projektijuhtidega võetakse otse ühendust. Maksimaalselt saab rahastuse 5 projekti. Ühiselt lepitakse kokku nii tööde mahus kui ka tulemuses. Projektid pead valmis saama hiljemalt novembriks 2023.

Lisainfo kampaania kohta, sh kampaania tingimused, on leitavad www.sakugavärskeks.ee