Menüü

Saku kuvab õllepakenditel ka joogi energiasisalduse

Euroopa alkohoolsete jookide tootjate liidud esitlesid eelmisel nädalal Euroopa Komisjonile vabatahtlikku kokkulepet toiteväärtuse kuvamisest joogipakenditel ning ka Carlsbergi gruppi kuuluv Saku Õlletehas varustab aasta teiseks pooleks oma õllepakendid infoga energiasisalduse kohta.

“Carlsbergi grupp on vabatahtlikult võtnud kohustuse tuua tarbijate paremaks teavitamiseks õllepakenditel välja joogi energiasisalduse ning sellega on liitunud ka Saku Õlletehas,” kommenteeris Saku Õlletehase juhatuse liige Jaan Härms. “Praegu on juba pool Sakus toodetavast õlle mahust kalorite infoga varustatud, märtsi lõpu seisuga jõuab see ligi kolmveerandini.”

 

Kuna pakendeid uuendatakse järk-järgult, siis kõigi Saku õllede märgistamine kalorsusega peaks valmis saama tänavu kolmandas kvartalis. Lisaks on pakenditel kuvatud joogi koostisosad, säilitamissoovitus ning alkoholisisaldus ja säilivusaeg.

 

“Täna tehasest väljuvatest õllepartiidest on enamikul juba energiasisaldus kuvatud, kaupluseriiulitele jõuavad uued lisainfoga täiendatud pakendid järk-järgult vastavalt seniste varude lõppemisele,” märkis Härms.

 

Vastavalt Eesti seadusandlusele on kalorsus ja koostisosad loetletud kõigil Saku mittealkohoolsetel jookidel, sealhulgas alkoholivabal õllel Saku GO.

Saku toodetavate õllebrändide kalorsuse info on üleval ka Saku kodulehel www.saku.ee.

 

Euroopa lahjade ja kangete alkohoolsete jookide tootjate liidud koos põllumajandustootjate esindusorganisatsioonidega esitasid 12. märtsil Euroopa Komisjonile ning tervishoiu- ja toiduohutuse volinikule Vytenis Andriukaitisele ühise eneseregulatsiooni ettepaneku toitumisalase teabe ja energiasisalduse edastamise kohta alkohoolsete jookide pakenditel.

Press

Küsimuste korral palume ühendust võtta.

Kommunikatsioonijuht

Kristiina Tamberg

Email [email protected]
Uutel õllepakenditel on näha joogi kalorsus.

Uutel õllepakenditel on näha joogi kalorsus.