Menüü

Carlsberg Grupp müüb Baltika tehased Venemaal, ootab tehingu jõustumiseks regulatiivseid kinnitusi

Pärast Carlsberg Grupi eelmise aasta otsust müüa oma äri Venemaal ja sellele järgnenud põhjalikku protsessi eraldamaks ettevõte kontserni äritegevusest, on Carlsberg nüüdseks jõudnud protsessiga nii kaugele, et allkirjastatud on leping Venemaa äritegevuse müümiseks.

Venemaa äritegevuse eraldamine ülejäänud Carlsberg Grupist on olnud väga keeruline ja ajamahukas protsess, hõlmates ligikaudu 150 töövoogu erinevate ärifunktsioonide lõikes ja enam kui 150 miljoni Taani krooni (ligi 20,15 miljonit eurot) väärtuses investeeringuid õlletehaste seadmetesse ja IT-taristusse väljaspool Venemaad asuvatel turgudel.

Müügitehingu jõustumisele kohaldatakse Venemaa regulatiivset kinnitusprotsessi – kohalike seaduste järgi on kohustuslik esitada taotlus Venemaa valitsuskomisjonile heakskiidu saamiseks.

Lisaks regulatiivsele heakskiitmisele kehtivad tehingule mitmed tavapärased tingimused, sealhulgas erinevate tingimuste täitmine mitme riigi jurisdiktsioonides. Sellest tulenevalt on täpne tehingu lõpetamise aeg hetkel  teadmata.

„Vene äritegevuse müügilepingu allkirjastamine on meie jaoks selles ütlemata keerukas eraldus- ja müügiprotsessis väga oluline verstapost. Kuigi see on olnud ajamahukas protsess, on meie jaoks olnud oluline jõuda parima võimaliku lahenduseni kõikidele sidusrühmade jaoks, sealhulgas meie enam kui 8000 töötaja jaoks Venemaal. Järgmise sammuna ootame vajalike regulatiivsete kinnituste saamist,“ ütles Carlsberg Grupi tegevjuht Cees ’t Hart.

Tulenevalt tehingu kinnitusprotsessidest ja nende võimalikuks tõrgeteta kulgemiseks ei saa Carlsberg Grupp hetkel rohkem üksikasju avaldada.

Müügileping ei mõjuta 2023. aasta kasumiprognoose.